A vasárnapi istentisztelet alatt a babával illetve kisgyermekekkel érkező szülők a baba-mama szobában követhetik a kihangosított istentiszteletet.
Ez a helyiség a templomtértől jobbra eső folyosóról nyílik, az első szoba.
Kérjük, hogy a szoba szűkössége miatt csak egy szülő jöjjön be a gyermekével.
Az ovisoknak és iskolásoknak külön gyermekfoglalkozásokat tartunk az istentisztelettel párhuzamosan.
Kedves Szülők, Gyermekek!
Ezen az oldalon a vasárnapi gyermekistentiszteleteken használt anyagokat, feladatokat tesszük közzé. A foglalkozások alkalmával igyekszünk minden korosztály számára érthetően átadni Isten üzenetét.
Szeretettel várunk minden érdeklődőt!
Gyülekezetünkben a vasárnap délelőtti gyermek-istentiszteleten kívül sok olyan alkalom van, ahova a gyermekeket várjuk. Ezek többek között:
A felsorolt alkalmakon ugyanazok a szolgálók foglalkoznak a gyermekekkel, akik a gyermek-istentiszteleteken, de lelkipásztorunk vezetésével bekapcsolódnak más testvérek is, az idősebbek közül csakúgy, mint az ifjúsági csoportok tagjai közül.
A gyermek-istentiszteletek célja, hogy a gyermekek már egészen kicsi koruktól fogva ismerkedjenek Isten Igéjével, a Bibliával – nemcsak a családjukban, hanem gyülekezetünkben is. Ugyanilyen fontos az is, hogy a gyermekek az ő kis közösségeik révén kezdettől fogva beépüljenek a gyülekezetbe.
Minden vasárnap és ünnepnap két csoportban tartunk gyermek-istentiszteletet.
Megjegyzés: az ovistól fiatalabb korosztálynak a baba-mama szoba áll rendelkezésre az istentisztelet alatt.
Az óvodásoknak a gyülekezet alagsori helyiségében, az autós bejárattól jobbra. Ide érkeznek a gyermekek 10 perccel az istentisztelet kezdete előtt, hogy az őket kísérő szülők még időben elfoglalhassák helyüket a templomban. Akik számára még új a hely, újak a társak és a tanítók, azokkal az egyik szülő bent maradhat a csoportban, mindaddig, míg gyermeke nem válik otthonossá nálunk.
Az iskolások az istentisztelet elején a karzat első sorában foglalnak helyet, onnan mennek ki a nekik szóló foglalkozásra aznapi tanítójukkal a második ének alatt. A foglalkozást a karzat jobb oldalán nyíló kis teremben tartjuk, 1-6 osztályig.
Mindegyik csoport hároméves tanterv szerint halad, és minden foglalkozásnak az alapja Isten Igéje, melyet hittel képviselünk a gyermekek között. A gyermek-istentiszteletek része a felnőttekéhez hasonlóan az imádság, igehirdetés és éneklés, azonban ezek mellett esetenként játék, kézműves munka és rajzolás is helyet kap a foglalkozásokon. Minden csoportban a gyermekek életkori sajátosságaihoz idomul az Ige feldolgozásának módja.
Szeretnénk, hogy gyermekeink tisztelettel és áhítattal figyeljenek az Igére, jól tudva, hogy ők is istentiszteletre jöttek, éppúgy, mint a szüleik, nem pedig gyermekműsorra vagy napközibe. Az a célunk, hogy alkalmainkon egyre többet tudjanak meg az Úr Jézusról, hogy megismerjék Isten irántuk való szeretetét.
Mi, szolgálók azért imádkozunk minden alkalommal, hogy ne a magunk képességei, hanem a Szent Lélek közöttünk való munkálkodása által valósuljon ez meg. „Abban nyilvánul meg Isten hozzánk való szeretete, hogy egyszülött Fiát küldte el Isten a világba, hogy éljünk általa.”(1 János 4,9)
A gyermekek közötti szolgálatra felszólító munkálkodás számunkra is ugyanolyan fontos feladat, mint a tanítványok idejében.
Így idén is folytatjuk a hittan órák szervezését, megtartását.
A gyülekezetünk területén található iskolákban szervezünk és tartunk hittan órákat.
Minden hónap valamelyik szombatján tartjuk az egész napos gyerekprogramot. Az éppen aktuálisról érdeklődni lehet Seida Zoltánnál: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
A református játszókör a lakótelepen élő gyerekek között folytatott játszótéri misszió. Színes programokkal - kirándulásokkal, kézműves foglalkozásokkal, múzeumlátogatásokkal, bábelőadásokkal - tesszük a gyerekek számára vonzóvá és tartalmassá az együttlétet.
Ezáltal alkalmat teremtünk arra, hogy bibliai történeteken, énekeken keresztül a résztvevők megismerjék az élő Istent és hallják az evangéliumot.
A békásmegyeri református ifjúsági közösség tagjai vagyunk, akik a játékban és a kreativitásban is nagy örömünket leljük. Emellett szívügyünknek érezzük az evangélium megismertetését, hirdetését a gyermekeknek. Mindezt összekapcsolva született meg bábcsoportunk, melynek jelenlegi tagjai: Czakó Zoltán, Decsi Noémi, Doros Júlia, Nagy Barbara, Németh Barnabás, Szabó Norbert, és Valek Katalin.
A nevünk eredete
"Joppéban volt egy nőtanítvány, név szerint Tábita, ami azt jelenti: Dorkász, vagyis Zerge. Ez a nő sok jót tett, és bőven osztott alamizsnát." (ApCsel 9, 36)
Bábcsoportunk erről az asszonyról kapta nevét. Tábita nem főszereplője az Újszövetségnek, nem járta be a világot, mint Pál, és nem tett nagy csodákat. Egy egyszerű, "hétköznapi keresztény" volt, aki saját környezetében segítette a rászorulókat. Isten szeretete indította őt erre a szolgálatra, és olyan módon szolgált, amire az Úr lehetőséget adott neki.
Azért választottuk ezt az asszony a csoport névadójául, hogy az ő élete legyen példa számunkra is a szolgálatban, így mi is alázatos szívvel, tehetségünknek megfelelően tudjuk a körülöttünk élő gyermekeknek elhozni az evangéliumot.
A bábcsoport célja
Gyülekezetünkben régóta működik a Református Játszókör nevű gyerekmisszió, amely a gyülekezetbe nem járó gyermekekkel igyekszik megismertetni az evangéliumot, elmondani nekik is a mennyei Atya szeretetét. A bábkörünk elsősorban nekik segít ebben a munkában, évente 3-4 előadással színesítjük a Játszókör programját. Azonban szolgáltunk már más gyülekezetben is, és örömmel fogadunk el meghívást ezután is. A bábdarabokat gyülekezetünk tagjai írják, az Úr Jézus megváltó örömhírét szem előtt tartva.
Miért éppen a bábozás?
Az evangélium továbbadására igen sok lehetőség kínálkozik. Mi egy olyan műfajt választottunk, ami a legjobban illik a célközönségünkhöz, az óvodás/kisiskolás gyerekekhez, akik nagyon fogékonyak a mesére és a bábozásra.
A bábelőadás után meg is beszéljük a gyerekekkel az előadott történetet, ami segít nekik összekapcsolni az előadott történetet a valósággal. A beszélgetés során számunkra is kiderül, hogy sikerült-e átadni a mesén keresztül Isten hozzájuk szóló üzenetét. A gyermekek egyébként is sokkal őszintébbek a felnőtteknél egy beszélgetésben, és ebben még segíti is őket a bábfigurák játéka, hiszen teljesen beleélik magukat a történetbe, igazán átérzik mindazt, amit bábfigurák „átélnek” a mesében. Azzal pedig, hogy az előadás után maguk is kézbe vehetik, megsimogathatják a bábfigurákat, még jobban elősegítjük azt, hogy megmaradjon bennük a történet, és hatékony lehessen annak üzenete.